Jiří Marek Fiala                      terapie Plzeň > Mediace

Mediace

 

O mediaci mluvíme vždy tam, kde do jakéhokoliv sporu vstupuje třetí strana, která je      vždy nestranná.

Mediátor se vždy snaží nalézt možnosti vzájemné dohody obou stran.    Většinou    pracuje u společného stolu za přítomnosti obou zůčastněných, ale může pracovat i v terénu u konkrétních osob, než ke společnému stolu usednou. Mediační  sezení trvá většinou kolem jedné hodiny až devadesáti minut (není podmínkou) a mnohdy se vícekrát opakuje, než se dojde k závěru, která je pro obě strany přijatelná.

Jaké výsledky dohody z mediace přináší??

Výsledek vzájemných dohod mezi znesvářenými stranami má dva obrovské přínosy pro obě strany. Na první místo dávám ZDRAVÍ a plnohodnotný život a dále to jsou PENÍZE, které zaplatí obě strany za své právníky a veškeré soudní poplatky.

ZDRAVÍ proto, protože veškeré nevyřešené věci, jako křivdy, nenávist, nebo jakkoliv pokřivený postoj vůči druhým ovlivňuje zcela jednoznačně kvalitu našeho života. Velmi brzy se přesouvá do podvědomí, kde pak tvoří základy k nemocem.

PENÍZE proto, protože kdyby zaplatili za 1 mediační hodinu (např.) 2000 Kč a potřebovali  jich (např.) pět, tak pořád to bude zlomek toho,  co  budou stát soudní procesy.


Služby mediace nabízím i mimo Plzeň.

Kontakt na tel: 60483613            jirka2760@seznam.cz